Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  KONST / Litografier / Färglitografi 7416434



*

nr 741 6434


Evy Låås

(1923-1999), Sverige


Färglitografi , Evy Låås (1923-1999), -77, pt, Katt i fönster, motivets mått: 35x44


Evy Låås, född 1923, död 1999, svensk målare, tecknare och författare.

Följerätt

Ja

Utrop:

700 kr

Såld:

450 kr

Sista tid för bud online:

måndag 20 februari 2012
kl 17:29:56


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
17/2 22:32:31 1      Vinnande bud
20/2 17:11:20 2      400 kr



  • Specialauktion

  • Konstnär/Designer

Evy Låås

Evy Låås, född 1923, död 1999, svensk målare, tecknare och författare.

Läs mer om Evy Låås
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: evy låås färglitografi grafik katt i fönster litografi litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
  • 6448 Färglitografi
    Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Signerad ej numre..//
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    12 jan kl 19:32
  • 6449 Färglitografi
    Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Signerad, numrera..//
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    12 jan kl 18:38
  • 6690 Färglitografi
    Ebba Kristina Wingårdh (f. 1962), Sverige. "De va ..//
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    12 jan kl 18:49




Ladda ner broschyr