![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
KONST / Litografier / Färglitografi 7416434
*
nr 741 6434
Evy Låås
(1923-1999), Sverige
Färglitografi , Evy Låås (1923-1999), -77, pt, Katt i fönster, motivets mått: 35x44
Evy Låås, född 1923, död 1999, svensk målare, tecknare och författare.
Följerätt
Utrop:
700 kr
Såld:
450 kr
Sista tid för bud online:
måndag 20 februari 2012
kl 17:29:56
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
17/2 22:32:31
1
Vinnande bud
20/2 17:11:20
2
400 kr
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Evy Låås
Evy Låås, född 1923, död 1999, svensk målare, tecknare och författare.
Läs mer om Evy Låås
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: evy låås färglitografi grafik katt i fönster litografi litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
2050 Oljemålning
Evy Låås (1923-1999), Sverige. Signerad, kvinnopor..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
17 juni kl 19:54
*
Evy Låås
Evy Låås, född 1923, död 1999, svensk målare, tecknare och författare.
Läs mer om Evy Låås
nr 741 6434
Evy Låås
(1923-1999), Sverige
Färglitografi , Evy Låås (1923-1999), -77, pt, Katt i fönster, motivets mått: 35x44
Evy Låås, född 1923, död 1999, svensk målare, tecknare och författare.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 700 kr |
Såld: | 450 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 20 februari 2012 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
17/2 22:32:31 | 1 | Vinnande bud |
20/2 17:11:20 | 2 | 400 kr |
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Evy Låås
Evy Låås, född 1923, död 1999, svensk mÃ¥lare, tecknare och författare.Läs mer om Evy Låås
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: evy låås färglitografi grafik katt i fönster litografi litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
2050 Oljemålning
Evy Låås (1923-1999), Sverige. Signerad, kvinnopor..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
17 juni kl 19:54